Skip to content

Ruhnu regatt

Sellel regatil on ühendatud nii võistlus kui ka hobipurjetamine ning lisaks ka vabaaja veetmine Ruhnu saarel. 

Regatt kestab 3-4 päeva. Start antakse nii võistlejatele kui ka matkapurjetajatele ühel ja samal ajal, järjest.  Ainus vahe on see, et matkapurjetajad võivad valida oma vaba raja ja viisi, kuidas Ruhnu seilata, kas purjeda abil või kasutades mootorit ja neil aega ei võeta. On ju lihtsalt kena koos teistega merel seilata. Ruhnus saab nautida saare vaatamisväärsuseid, matkata ning nautida Ruhnu festivali Ruhnu rahu. Toimub ka traditsiooniks saanud purjetajatele mõeldud Kõrvalehüpete meistrivõistlused. See on siis kõrvalehüpe purjetamisest.

Sellel aastal toimub Ruhnu regatt 19.08-21.08.2022.
Ühtlasi toimub Ruhnus ka Ruhnu Rahu festival, millega saad tutvuda SIIN Üritusele müüme pileteid enne starti Roomassaares ja eelmüügis airi@saaremaamerispordiselts.ee

20.08.2022 toimub legendaarne “Kõrvale hüppe” võistlus. Koguneme kell 16:00 restoran Yljes ette.
Vöistlusalad:
1. Körvlhüpe
2. Tühikargamine
3. Ülekargamine 
4. Kivi südamelt ära
5. Meeleheide
6. Tuhatnelja kodu poole

KORRALDAJA POOLNE INFO EHK OSALEJA MEELESPEA:

  1. Tere tulemast Eesti kõige väiksemale festivalile! RuhnuRahu programmi leiad siit: www.ruhnurahu.ee/kava
  2. Muudatused kavas lähevad üles RuhnuRahu Facebooki lehel. Teadaannete saamiseks vajuta Follow/Jälgi või Meeldib/Like
  3. Kõigile üritustele pääseb festivalipassiga, milleks on tänavu Mauritiuse saarelt korjatud koorikloomakarbid, mis antakse sulle registreerimisel ja pileti ostmisel. Kui jäid registreerimisega hiljaks, saad pileti osta ka kohapeal sadama restos Yljes või korraldaja Martinilt (ainult sulas!)
  4. Süüa ja juua saab sadama restos Yljes, ürituste ajal sadama KultuuriAida juures, Luise kohvikus külas, Buldersi talu burgeris (ja võib-olla Nyboni kohvikus Vitaljoki poe vastas)
  5. Hoia Ruhnut ja ära pillu prügi maha! Ole kõigi vastu sõbralik – Ruhnus on 50 elanikku, festivali ajal paarsada külalist. Festivali ajal on saarel külas politseinikud. Kaebused ja ettepanekud palume esitada järgmise aasta Paide Arvamusfestivalil.
  6. Naudi!
  7. Kui juhe täiesti koos, helista korraldajale 56 50 83 83

Tulemused 2021-2011