Skip to content

Jääpurjetajad pidasid meistrivõistlusi

Nädalavahetusel peeti Saaremaal Orissaares jääpurjetamise Eesti meistrivõistlused klassidele DN, Ice-Optimist ja Monotüüp XV.

DN täiskasvanute klassis võidutses Vaiko Vooremaa ning juunioride seas Johannes Puusepp. Noorte jääpurjekal Ice-Optimist sõitis end kullale Keith Luur. Monotüüp XV klassis sõitsid end kullale Indrek Aavik ja Tanel Viljaste.

Võistlusel osales 40 jääpurjetajat Eestist, 6 Lätist, 1 Ungarist, 2 Rootist, 14 Poolast, 1 Soomest. Kolme päeva jooksul peeti sobivas purjetuules ära 12 võistlussõitu klassile Monotüüp XV, 10 võistlussõitu klassile DN ja Ice-Optimistid sõitsid 8 sõitu. Reedel ja laupäeval puhus tuul 8-12m/s ja pühapäeval oli tuul nõrgem – 4-6 m/s.

Saarlastest õnnestus võistlus kõige paremini klassis Monotüüp XV purjetanud Indrek Aavikul ja Tanel Viljastel, kes saavutasid esikoha ja meistritiitli. Hõbedale sõitsid end selles klassis Ott Kolk ja Steven Šubin.

DN juunioride seas Saavutas Kevin Grass teise ja Rene Riim kolmanda koha. Üldarvestuses olid nad vastavalt 18. ja 26.

Ice-Optimistil pälvis hõbemedali Joosep Laus, tubli oli ka esimest korda jääpurjetamisvõistlustel osalenud Daniel Rüütel, kes sai 7. koha.

Tulemused:
Ice-Optimist
DN
Monotüüp XV

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga