Skip to content

Katarina Jee võttis esimese kolmest meistritiitlist

Saaremaa Merispordi Seltsi jahtlaev Katarina Jee alustas edukalt hooaja alul püstitatud eesmärgi täitmist. Kolmest Balti riigi meistritiitlist saadi esimesena kaela Läti meistrimedalid.

Liivi lahes viies etapis sõidetud Läti meistrivõistlustel avamerepurjetamises osales 19 jahti, neist 7 võistles samas grupis kapten Mart Tamme juhitava Katarina Jeega. Lisaks saarlastele oli stardis Pärnu jahtklubi Katariina II (Aivar Tuulberg) ja Sugar (Mihkel Kosk).

Katarina Jee eestekimehe Andres Tamme sõnul oli nende jaht kõige kehvema väärtusega, mis tähendab seda, et ajaliselt oleks pidanud kõik teised jahid neid võitma.

Viiest etapist esimesel, eelmisel teisipäeval läbitud 32 meremiili pikkusel sõidul Riia linna lähistel võitsid saarlased järgmist jahti kahe ja poole minutiga.

Teisel, 40 meremiilisel etapil Riiast Mersragsi Katarina Jee ülekaal vähemalt stardis nii suur ei olnud. Andres Tamme sõnul said neist ette üks lätlaste alus ja Katariina II. Esimesed lugesid valesti võistlusjuhendit ja jätsid osa rajast vahele, teised läksid tuult otsima valest kohtas. See aitas Katarina Jeel ka sel etapil võitjana lõpetada.

Kolmandal etapp, mis 60 meremiili pikkuselt kulges Mersragsist Ruhnu külje alt läbi sõites Kuivizi küla jahtklubisse, algas Tamme sõnul rahuldavalt. Vaatamata sellele, et kohtunike antud koordinaadid olid valed, jahil läks katki spinnakeripoomi allatõmme ning enne Ruhnut vaikis tuul. Selle etapi lõpetasid saarlased kolmandana.

Katarina Jee suutis võita ka 3,8 sekundiga järgmise jahi ees neljanda etapi, mis 40 miili pikkuselt kulges Kuivizist Kihnu alla ja tagasi ning ka viienda lühirajal sõidetud etapi.

Kokkuvõttes kogusid saarlased 7 punkti, järgnesid Katariina II ja Sugar.

Meeskonnas sõitsid kapten Mart Tamme juhtimisel Gatis Graudums, Veljo Heinmets, Andres Tamm, Priit Pannas, Risto Leedo ja Kent Juhandi.

Järgmisena alustab Katarina Jee kodumaise meistritiitli püüdmist juba pühapäeval algaval Muhu väina regatil. Saarlastega samas grupis võistleb koguni 22 jahti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga