Skip to content

RS Aero treeningpäev

2. septemebril kell 12:00 on kõigil huvilistel võimalik proovida RS Aerot. Treeningpäev toimub Roomassaares

SMS noorpurjetaja Trinette jagab oma esimest võistlus kogemust.

RS Aero on Eestis ja maailmas kõige kiiremini kasvav ühemehe svertpaadiklass. 2019 aastal purjetajad valisid RS Aero enda poolseks kandidaadiks pariisi Olümpiamängudele. Aero muudab atraktiivseks:

  • Aero kere kaalub 3 kilo vähem kui Optimist
  • Aero-l on võimalik valida erinevate purje suuruste vahel (5,6,7,9), millest tulenevalt paat ei sea piiranguid ei vanusele ega kaalule. Aero 2023 aastal MM-l osalejate vanus oli 12 – 61 aastani, kaalud kõikusid 40 – 110 kilogrammini
  • Aero on erk ja kiire ning hästi juhitav ning sellega sõit tekitab elukestva sõltuvuse.
  • Aero on rahvusvahelisel ning kohalikul tasemel aktiivne kogukond. Toimuvad Euroopa ja maailmameistrivõistlused. Võimalus on osaleda treeninglaagrites ja võistlustel Eestis, kui lähi välismaal. 2023 sügisel alustame igakuise treeningprogrammiga, milles toetavad RS Aero treenerid UK-st
  • 2023 aastal Eesti Aero Purjetajate Liit asutas noorte stipendiumi osalemiseks Noorte 2024 aasta MM-L, mis antakse välja kohalikel võistlustel saadud koha alusel. Esimesed stipendiumite eest võistlus käib hetkel Pärnus Eesti Meistrivõistlustel, kus 5-se purjega noorte esikolmik saab stipendiumi summas vastavalt kohale 500, 300, 200 EUR. Järgmine kord jagame stipendiume Tallina Nädalal 15- 17. september.
  • Eestis on täna juba üle 40 Aero ning Eesti Meistrivõistluste stardis 18-st (s.h. Trinette Välisson). Tallinna Nädalalaks oleme seadnud eesmärgiks starti saada 25 Aerot. Kui on noori, kel paati ei ole, siis APL püüab leida esimeseks võistluseks soovijale Aero proovimiseks.

Aero Purjetajate Liidu koduleht – www. Rsaero.ee

Eesti Jahtklubide Liidu – RS Aero alamleht