Skip to content

RUHNU REGATT 2022

Saaremaa Merispordi Seltsi nn “staar regatt” on selleks aastaks peetud.

On hea meel tõdeda, et stardis oli rekord arv osalejaid. Kokku oli võistlema tulnud 10 jahti – Katarina Jee, Elli, Cassandra, Mercurius, Lote, Pinta, Liliann, Heleena, Ene ja meie noorpurjetajad Marisega. Lisaks veel ka 5 matkapurjetajat – Prisntsess Roosi, Suvila, Salt, Sophia ja ka Bellingshausen.

Start anti reede hommikul kell 10:00, esimesed saabujad jõudsid Ruhnu pea 8,5 tundi hiljem. Sõit kulges tugevas vastutuules, samas oli päike ja soe tuul.

Kohapeal ootas võistlejaid saun ja edasi juba sai nautida Ruhnu Rahu festivali.

Laupäeval toimus legendaarne “Körvale Hüppe” võistlus. Võistlusaladeks olid körvalhüpe, tühikargamine, ülekargamine, kivi südamelt ära, meeleheide ja tuhatnelja kodu poole.
Seekord läksid karikad Pärnu Jahtklubi liikmetele. Meeleheite karikas läks Nele Saluver kätte ja Kõrvalhüppe karikas Angus Aarna Ant valdustesse. Tegemist on rändkarikatega ja järgmisel aastal samal regatil juba uus mõõduvõtt. 

Teine etapp Ruhnu – Kuressaare startis pühapäeva hommikul ühisstardis koos Pärnu Jahtklubi regatilistega (nemad küll purjetasid Ruhnu -Pärnu). Start anti kell 10:30.

Sõit kogu poole läks kiirelt. Oli mõnus tagant tuul ja spinni sõit. Ajaliselt peaaegu poole kiiremini kui minek Ruhnu.

Kõik meie tulemused:

ORC I klass
1.koht ELLI
2.koht CASSANDRA
3.koht KATARINA JEE

ORC II klass
1.koht MERCURIUS
2.koht LOTE
3.koht PINTA
4.koht LILIANN
5.koht HELEENA
6.koht ENE
7.koht MARIS

Oli vägev nädalavahetus täis purjetamist, sporti, kultuuri, tantsu, naeru, nalja ja kindlasti ka seiklust 🙂

Aitäh Ruhnu ja Ruhnu Rahu festival meid taaskord võõrustamast

Kui sa tundsid, et Ruhnus olemise aeg jäi pisut lühikeseks, siis registreeri ennast 24h regatile, mis toimub juba 9-10.09.2022.

Ja kõik Vanad Kalad, loodame, et teil on kalender broneeritud 17.09-18.09.2022, sest siis toimub Kuressaares Vanade Kalade Eesti MV 2022 Optimist klassis. Peagi täpsem info 😉