Skip to content

Selgitati maakonna meistreid

Saaremaa Merispordi Seltsi avamerepurjekad pidasid Saare Maakonna meistrivõistlusi avamerepurjetamises.

Nagu traditsiooniks saanud, purjetati 2. juuli õhtul võidu lõunanaabrite juurde Lätti, Roja sadamasse ja tagasi Rojast 5. juuli hommikul. Kui esimene etapp võisusõidust peeti mõõdukas tuules, siis tagasisõidul tuul oli vaikne ja purjetajad saabusid tagasi Roomassaarde alles hilistel õhtutundidel.

Esimesel etapil Roomassaarest Rojasse oli kiireim jaht Bluebird (kapten Sulev Siigur), teine Villu (Inderk Aavik) ja kolmas Mercurius (Margus Tasa). Tagasi Rojast Roomassaarde oli kiireim Mercurius, teine Maris (Kaarel Trei) ja kolmas Villu.

Purjetati kahes võistlusgrupis, suuremad jahid LYS1 ja väiksemad LYS2. Üldkokkuvõttes esimene LYS1 grupis oli Elli (Margus Hiet) ja teine Emerald (Jürgo Ots). Selles grupis paraku rohkem võistlejaid ei olnud. Väiksematest jagtidest ehk grupis LYS2 võitis üldkokkuvõttes Mercurius, teine Villu ja kolmas Bluebird.

Järgmine regatt SMS karika arvestuses toimub 20.-22. augustini ning purjetatakse Ruhnu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga