Skip to content

Vanade Kalade regatt 2023

Vanade kalade regatt on taas traditsiooniks saanud. Seekord koguneti 16.septembril Kuressaare Jahisadamasse ja peeti maha juubelihõnguline 15. VANADE KALADE EESTI MEISTRIVÕISTLUSED OPTIMIST KLASSIS. 

Kokku tuli ligi 30 võistlejat, kes jagati ära kolme gruppi – mehed kerged, mehed rasked ja naised.

Vanade kalade regatt sai alguse toonasest Nasva Jahtklubist 1995 aastal, kui treener Aivar Laus kutsus kokku sõbrad, et teha üks võistlus optimist paatidega – saaks natuke nalja ja oleks lõbus. Sellest, aga kasvas välja traditsioon. Tegemist on veteranpuretajate regatiga, kust osa saavad võtta kõik, kel vanust vähemalt 30.

Päev algas purjetajatele ideaalsete tuuleoludega ja mõnusa päikselise ilmaga. Pealelõunat tuul vaibus ja vanad kalad pidid hakkama saama tuulevaikuses, mis oli omakorda korralik väljakutse. Et paat veidigi liiguks tehti erinevaid akrobaatilisi liigutusi, et tuuletakistus oleks väiksem J

Kõik grupid said sõidetud viis võidusõitu. Pauside ajal söödi ühiselt suppi, lobiseti ja elati kaldalt teistele kaasa.

Võistlust oli pealt vaatama tulnud mitmed Seltsi liikmed, ka endisaja treenerid, lapsed, kaaslased. Kõike seda oli hea jälgida nii Hafeni terassilt kui ka jahisadama kai pealt. 

Regati autasustamine toimus kohe peale võistlust. Parimatele riputati kaele võidumedalid. Auhinnalaud oli rikkalik ja igaüks läks koju väikese meenega. Võistlusele panid õla alla mitmed Saaremaa ettevõtted.

Naiste arvestuses võidutses Triin Sarapuu

Mehed kerged klassis pidi eelmise aasta võitja alla vandume 86-nda aastata liidu meistrile Kristen Pugile.

Mehed rasked klassis saavutas teist aastat järjest esimese koha Tarmo End.

TULEMUSED:

NAISED
1.koht Triin Sarapuu
2.koht Angeliina Rooväli
3.koht Airi Raamat
4. koht Anžeelika Tolli

MEHED kerged
1. koht Kristen Pugi
2.koht Aksel Artus
3.koht Juhan Kolk

MEHED rasked
1.koht Tarmo End
2.koht Tanel Peeters
3.koht Toomas Vara

Päevale pani aga punkti ühine õhtusöök restoranis Hafen, kus tehti kokkuvõtteid, muljetati ja vaadati 1995a. Vanade kalade regati filmi. Nalja, naeru ja meenutamist jagus.

„Võistlust saab korraldada seni kuni osalejaid on ja kõigil entusiasmi jagub. Oluline on see, et saame sõbrad kokku, nostalgitseme, räägime, mis on olnud, kuidas läheb ja mida edaspidi teha,“ ütles Aivar kokkuvõtteks.

Suur tänu korraldajatele ja meie toetajatele – Eesti Kultuurkapital, Jahipaun, Pähkla Vähi- ja Kalakasvatus, Vätta Puit, Tridens, Pöide Ölu, Valjala Tööpada, Artemis kontorikaubad, Johan SPA, TommyLyy Paadipood ja Saare Kütus

Kohtume taas september 2024!