Skip to content

95.purjetamishooaeg sai läbi

Saaremaa Merispordi Seltsi 95.purjetamishooaeg on ametlikult lõppenud.

Reedel 12.novembril tunnustasime parimaid, andsime välja eriauhindu ning kuulutasime välja seltsi kaks uut auliiget.

Uued auliikmed

Auliikmeks valiti seltsi endine kommodoor ja juhatuse liige Margus Hiet, kes on väga sihikindlalt seisnud purjetajate eest ja teeb seda tänagi. Aitäh Margus, et oled võtnud oma südameasjaks selle spordiala edendamise ja propageerimise ning aitad igati kaasa seltsi tegemistele nii nõu kui ka jõuga.

Auliikmeks valiti meie pikaajaline toetaja, kes on ka tuule tiibadesse andnud paljudele meie saare noorpurjetajatele. Suur tänu Marko Saarlaid.

Eriauhinnad

Eriauhindadest anti välja Oskar Väärti karikas, mis antakse erilise merelise teo eest. Seekord sai selle purjelaev Admiral Bellingshausen – teadaolevalt esimene jaht Eesti trikoloori all, mis on seilanud üle 80 laiuskraadi põhjapoolkeral.

Merematkaja auhinna sai endale purjejaht Suvila. Nagu nimigi ütleb, siis Suvila omanike jaoks ongi see jaht kui suvila. Kogu vaba aja veedavad nad seal, seilates ringi mööda väikesaari ja avastades uusi sadamad. Samuti olid nad ka Ruhnu regatil merematkajate grupis.

Kadri karikas antakse välja kõige kiiremini sõitnud jahile arvestamata tema võistlusväärtust. Selle sai seekord jahtlaev Kadri, olles Abruka regatil kõige nobedam jaht.

Kõige „huvitavama“ väärtusega karikas on meil Iluuisutaja karikas, mis antakse välja suurema apsaka eest purjetamishooajal. Seekord sai selle endale Saaremaa Merispordi Selts juhatus, ebaõnnestunud lühiraja võistluse korraldamise eest.

Tunnustasime oma seltsi tublimaid noori karikatega. Arvesse võtsime kohta Eesti edetabelis, Saaremaa teisipäevakud ja Saaremaa MV 

Optimist klassi parimad: 

1. Kaur Vesberg

2. Trinette Välisson

3. Uku Vesberg 

Zoom8 klassi parimad:

1. Artur Ader

2. Uku Mägi

3. Sten Erik Mägi

Laser 4,7 klassi parimad:

1. Meribel Vahstein

2. Rico Robert Alliksoon

3. Georg Paomees

Laser Radial klassi parim: 

 Georg Paomees

Laser Standar klassi parim:

 Silver Vahstein

Üle andsime ka Leedu, Kaunase Sügisregati karikad.  Robert Matt sai U12 klassis 4.koha. Robert on ka Eesti karikasarja noorim purjetaja ning Anni Kubjas sa tüdrukute arvestuses 6. koha.


Avamerepurjetamises jagasime nii SMS karikasarja kui ka Saare maakonna meistrivõistluse medaleid ja karikaid

SMS karikasarja arvestusse läksid Heiti Rebase mälestusregatt, Allirahu regatt, Abruka regatt, Saare maakonna meistrivõistlused, Ruhnu regatt.

ORC I grupi parimad olid:

1. Elli

2. Katraina Jee

3. Cassandra

ORC II grupi parimad olid:

1. Liliann

2. Lote

3. Mercurius

Saare maakonna meistrivõistluste võitjad olid ORC I grupis Elli meeskond ja ORC II grupis Lote meeskond.

Roomassaare sadam paneb igal aastal välja Ruhnu regati/Roomassaare Harbour Cup võitjatele Saarte Liinide Musta kaardi, mis tähendab seda, et võitja saab järgmisel purjetamishooajal tasuta kaikoha kõigis Saarte Liinide sadamas.

Seekordsed võitjad ORC I grupis Katarina Jee ja ORC II grupis Lote.

Suur tänu kõikidele meie sponsoritele, kes te meid toetasite hooaja vältel. Erilised tänud Amservile, tänu kellele jõudsid meie noored turvaliselt võistlustele ja ka koju tagasi. Aitäh, meie tublidele treeneritele Kristiinale, Viktorile ja Matile, kes te teete oma tööd sellise pühendumisega nagu te seda täna teete. Aitäh Saaremaa Spordikoolile, tänu teile võimaldame purjetamist suuremale hulgale lastele. Suured kummardused lapsevanematele, kes te oma lapsi innustate ja motiveerite. Aitäh meie seltsi liikmetele ja kogu Saaremaa purjetamise kogukonnale. Ainult koostöös me saamegi teha sellised vägevaid asju. Oli vahva hooaeg ja näeme ka järgmisel hooajal merel! Purjetamisteni!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga