Skip to content

Eesti Jahtklubide Liidu presidendiks valiti Egon Elstein

Eesti Jahtklubide Liidu senine president Andrus Poksi astus eilsel liidu üldkoosolekul organisatsiooni juhi kohalt tagasi Rahvusvahelise Purjetamisliidu (ISAF) regulatsioonide muutmise järgselt tekkinud huvide konflikti tõttu. Uue statuudi järgi ei võimalda ISAF mitmetel spordiala juhtivatel positsioonidel olijatel, sealhulgas rahvusorganisatsioonide juhtidel, töötada kohtunikuna maailma tippvõistlustel. Poksi, kes on ISAF-i rahvusvahelise kategooria purjetamiskohtunik ning osaleb aktiivselt purjetamise suurvõistlustel, sealhulgas Olümpiamängudel, pidi tegema valiku, mis seekord langes kohtuniku ameti kasuks.

Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse esimehe ülesandeid asub nüüdsest täitma spordialaliidu juhatuse liige Egon Elstein. Elsteini sõnul on Eesti purjetamine arenenud jõudsasti ja on praegu heal tasemel: „Meil on tipptasemel purjetajaid nii olümpiaklassides kui avamerepurjetamises. Ei ole enam ammu haruldane leida matkapurjetajate seast neid, kes on ookeane ületanud või koguni maakerale tiiru peale teinud. Alaliitu on hästi juhitud ja seda tuleb vaid jätkata. Kevadel kinnitati järgnevaks neljaks aastaks üsna ambitsioonikas arengustrateegia ja seda tuleb hakata täie tõsidusega ellu viima. Eesmärgiks on olümpiamedal ning tiitlivõidud nii olümpiaaladel kui avamerepurjetamises.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga