Skip to content

Eric von Holsti karikavõistlused võitsid venelased Oleg Vasilev – Alex Martemianov

Roomassaares peetud Eric von Holsti karikavõistlustel jääpurjetamises klassis Monotüüp XV võitsid kaheksa sõidu järel esikoha Venemaa jääpurjetajad Oleg Vasilev – Alex Martemianov.

Eilne päev algas tugeva tuulega, mis puhus 12-16 m/s ja uduga, kus nähtavus oli kõigest 500 meetrit. Seetõttu olid võistluse korraldajad sunnitud stardi edasi lükkama. Esimene sõit lähtus lõpuks kell 16.45 tuule tugevusega 7 m/s. Raskeks tegi purjetamise öösel jääle sadanud vihm, mistõttu tekkisid suured veeloigud ning see nõudis võistlejatelt palju tähelepanu. Järgnevad sõidud toimusid järjest vaiksemaks muutuvas tuules, viimases sõidus oli  tuult 4 m/s. Kokku sai laupäeval peetud viis sõitu.

Pühapäeval oli Roomassaares vaikne ja keerutav tuul ning peetud sai kolm võistlussõitu.

Venelaste Oleg Vasilevi – Alex Martemianovi järel saavutasid teise koha vanameistrid Vello Jürjo – Andres Laul. Kolmanda koha said rootslased Mats Åkerblad – Ulf Ender. Osalejaid oli regatil Rootsist, Poolast, Venemaalt ja Eestist kokku 13 meeskonda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga