Skip to content

Kruusmägil jooksis keset ookeani elu silme eest läbi

Saaremaa purjetaja Kaarel Kruusmägi võib end nüüd pidada “eriliste” purjetajate sekka arvatuks. Ümber Kap Hoorni seilamine ja saadud hoorneri-tiitel annab talle õiguse merel vilistada ja vastutuult põit tühjendada.

Leedulaste jahil Ambersail roolimehena Uus-Meremaalt Argentiinasse seilanud Kaarel Kruusmägi sõnul kestis reis 20 päeva ja veidi üle 5500 meremiili. Ühel kõige karmimatest maailmameredest seilanud Kruusmägi sõnul pääses ta üsna leebelt. Sellist tunnet, et “surm on lähedal” ja “elu jookseb silme eest läbi” tuli tema sõnul ette vaid paaril korral. “Olin valmistunud hullemaks,” kinnitas Saaremaa Merispordi Seltsi kuuluv purjetaja.

Autor: Raul Vinni / Saarte Hääl

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga