Skip to content

Lühirada selgitas karikavõitjad

Laupäeval pidasid avamerepurjetajad Roomassaare sadama lähistel lühirajavõistlust, kus allatuule-vastutuule rajal sõideti kolm võistlussõitu läbides iga kord kaks ringi. Tuul puhus 6-8 m/s, päike paistis ja purjetajad olid rõõmsad. Regatt oli ühtlasi Kuressaare linna meistrivõistlusteks avamerepurjetamises.

Hästi sujus võistlus Karinal (kapten Margus Hiet), kel õnnestus võita kõik kolm sõitu, võtta regati üldvõit ning kindlustada endale sellega ka karikavõistluste esikoht. Teise koha sai lühirajal Lote (Toivo Leivat) ning kolmanda Mercurius (Margus Tasa). Karikavõistlustel seni juhtinud Kadri (Andres Haavel) pidi täna leppima neljanda kohaga ning see langetas nad kokkuvõttes teiseks. Karikavõistluste kolmanda koha sai Lote.

Suuremate jahtide grupis oli seis pingelisem ning esikoha selgitas sama punktisumma korral paremate kohtade võrdlus. Lühiraja kiireimaks osutus ning Kuressaare linna meistriks tuli Katarina Jee kapten Mart Tamme juhtimisel. Teise koha sai Sophia (Tiit Sarapuu) ning kolmanda Zoo (Toivo Matt).

Karikavõistlused lõpetati samas järjekorras – 1. Katarina Jee, 2. Sophia ja 3. Zoo.

Ilmad on muutumas sügisesteks, kuid avamerepurjetajatel on veel ees kolm kolmapäevakut ning Jäätükkidega võidu sõit 24. septembril.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga