Skip to content

Mercurius kolmandat aastat järjest Eesti karikavõitja

Jahtlaev Mercurius võitis kapten Margus Tasa juhtimisel Avamere purjetamise Eesti karika ESTLYS arvestuses juba kolmandat aastat järjest.  Teise koha teenis sel aastal Katariina Jee ja kolmanda koha Lote. Saarlaste valitsemist ESTLYS klassis kindlustasid Elli viienda ja Centaur kuuenda kohaga.

Jahtalaev Mercuriuse kommentaar kolmele järjestikusele võidule:2015 a Eesti karika võit tuli Mercuriuse meeskonna jaoks üllatusena. Võidu tagasid head kohad kodustel SMS-i regattidel ja 2.koht Muhu Väina regatil.2016 a. käis Mercurius võiduks vajalikke punkte lisaks hankimas Pärnumaa MV-l, kus tuldi lühiraja heitluses neljandaks, Pärnust saadud punktid tagasidki Mercuriusele hooaja võidu. 2017 a saadi võiduks vajalikud punktid aga Läänemaa MV-l, kus võideti Kessu regatt ja tuldi Läänemaa meistriteks. Läänemaa MV võit oli eriti magus põhjusel, et suur konkurent Aurora´t võideti nende kodusel Haapsalu Jahtklubi regatil. Mercuriuse ees seisab aga suur eesmark- Muhu Väina regatt on Margus Tasa juhitava meeskonna poolt siiani võitmata, neljal aastal järjest on tuldud omas klassis teiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga