Skip to content

Optimistid Saadjärvel

19.-24. juulini osalevad SMSi kõige nooremad purjetajad Tartu Kalevi Jahtklubi ja Tallinna Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli korraldatud laagris Tartu Kalevi Jahtklubi Saadjärve baasis. Kokku osaleb 60 noorpurjetajat üle kogu Eesti. Laager lõppeb nädalavahetusel toimuvate karikavõistlustega.

„Tegemist on väga osavõtjaterohke laagriga, sest ei meenugi lähiajast ühtki laagrit, isegi mitte võistlust, kus oleks osalenud nii palju eesti Optimist-klassi purjetajaid,“ ütles Tallinna Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli direktor Mart Meiel. Laagrisse on tulnud noorpurjetajad kolmest Tallinna jahtklubist, Saaremaalt, Pärnust, Toilast ja kahest Tartu jahtklubist. Treeninglaagris arendavad purjetajad võistlusoskusi ja tehnikat, teevad kaks korda päevas trenni ning omandavad purjetamisteooriat. „Oluline on just see, et üksikutes klubides ei osale treeningutes startides üle kümne lapse, siin laagris saavad noorpurjetajad jällegi arendada oma võistlusoskusi ligi 60 kaasvõistlejaga.“

Sel nädalavahetusel, 23.-24. juulil toimuvad järvel LHV Saadjärve Karikavõistlused ning Tartu Kalevi Jahtklubi korraldatav Saadjärve Karikavõistluste II etapp. Lisaks Optimistidele on siis Saadjärvel näha veel Lutš- ja 470-klassi purjealuseid. Kokku ootavad korraldajad järvele üle 80 purjetaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga