Skip to content

Ruhnusse purjetati läbi Läti

31.juulist 3. augustini peeti Saaremaa Merispordi Seltsi traditsioonilist Ruhnu regatti, mille marsruut oli seekord pisut ebatavaline.

SMS karikaarvestuses võeti mõõtu esmalt Roomassaare – Kuivizi etapil, stardiga 31.juuli õhtul. Jahtide stardijärjekord arvutati välja valemi järgi, kus aeglasemad (väiksema võistlusväärtusega) jahid startisid kiirematest varem. Priske pakstaaktuul viis kiiremad jahid 63 meremiili kaugusele hommikul kell veerand kaheksaks ehk ca kaheksa tunniga.

Esimese augusti õhtul jõudsid Kuivizi sadamasse ka Pärnu Jahtklubi alused, et laupäeva hommikul alustada ühise stardiga Ruhnu sõitu, mis omakorda oli võistlus Ruhnu karikale. See võidusõit SMS karikavõistluse arvestusse ei läinud. Kui Ruhnu karikas oli aasta hoiul SMSi jahi Kadri käes siis sel aastal õnnestus jahil Mercurius (kapten Margus Tasa) taas karikas Saaremaale jätta.

Taganttuul soosis saarlasi ka Ruhnu-Roomassaare etapil, mille start anti koos pärnakatega Ruhnu sadama lähistelt pühapäeva hommikul kell 10. Kella poole viieks pealelõunal olid kõik SMSi jahid taas kodusadamasse jõudnud ja oma võidusõidu sellega ära vormistanud.

Suurematest jahtidest oli võidukas Elli (Margus Hiet), kellel õnnestus võita mõlemad etapid, teine koht kuulus Centaurile (Rain Riim), kes pidi küll esimeses sõidus tunnistama kaotust kokkuvõttes kolmanda koha saanud Liliannile (Margus Beljakov), aga teise sõidu teine koht kindlustas Centaurile hõbedase koha.

Väiksematest jahtidest oli võidukas juba eelpool mainitud Mercurius, kellel lisaks Ruhnu karikasõidule õnnestus võita ka mõlemad SMS Ruhnu regati etapid. Teine koht kuulus peale teise etapi teist kohta Kadri (Andres Haavel) meeskonnale ja kolmas oli Lote (Toivo Leivat).

Järgmine SMSi karikavõistluste regatt toimub 15. augustil naaberriiki Lätti, Roja sadamasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga